Πανεπιστήμιο
ΔΙΚΤΥΟ
    Χρήσιμες συνδέσεις
Ανακοίνωση Προσκεκλημένης Ομιλίας

Το Εργαστήριο Τεχνολογίας του Περιβάλλοντος και το Δίκτυο Υδροκρίτης έχουν προσκαλέσει τον Καθηγητή κ. Markus Disse να δώσει μια διάλεξη σε θέμα της τρέχουσας έρευνάς του επί της διαχείρισης υδατικών πόρων. Η διάλεξη θα γίνει την Πέμπτη, 27η Νοεμβρίου 2014, ώρα 12:00-13:00, στην Αίθουσα Συνεδριάσεων του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών και θα έχει τίτλο:

"Sustainable Land and Water Management of River Oases along the Tarim River in Northwest China". Για περισσότερες λεπτομέρειες μπορείτε να επισκεφθείτε την ιστοσελίδα: www.sumario.de

Ο Δρ Μηχ. Markus Disse είναι Καθηγητής στην Έδρα Υδρολογίας και Διαχείρισης Λεκανών Ποταμών του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών & Γεω-Περιβαλλοντικής Μηχανικής του Τεχνικού Πανεπιστημίου του Μονάχου (TUM) και έχουμε αναπτύξει συνεργασία μέσω του προγράμματος "ΗΡΑΚΛΕΙΤΟΣ ΙΙ".

Με χαρά σας προσκαλούμε να παρακολουθήσετε την διάλεξη.

Παναγιώτης Χρ. Γιαννόπουλος, Καθηγητής

Πανεπιστημιούπολη Ρίου, 265 04 Πάτρα
ΤΗΛ: 261 099 6527, Τ/Ο: 261 099 6573 Η.Τ.:  yannopp@upatras.gr
Έγκριση: Συνεδρίαση Ολομέλειας 90/01-07-2009 Επιτροπής Ερευνών, Ε.Λ.Κ.Ε., Κωδικός C.788